Tabletki na rzucenie palenia

Tabletki są jednym z najskuteczniejszych leków, pozwalających uniknąć głodu nikotynowego. W dłuższym czasie dają możliwość całkowitego rzucenia palenia papierosów, co jest marzeniem nie jednego palacza. Jednak w jaki sposób te tabletki działają i jaki preparat wybrać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czy potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia?

Guma, plastry, pastylki i spraye mogą zastąpić nikotynę, której palacze potrzebują. Leki te nazywane są nikotynowymi terapiami zastępczymi i mogą podwoić Twoje szanse na rzucenie palenia.

Jak działają? To proste.

Kiedy palacze zaciągają się papierosem, nikotyna jest wdychana do płuc i wchłaniana do krwiobiegu. Ta nikotyna dociera do mózgu w ciągu dziesięciu sekund i powoduje, że uwalnia on dopaminę, substancję chemiczną, która sprawia, że czujesz się szczęśliwy i dobry. Tabletki na rzucenie palenia dostarczają nikotynę bez toksycznych substancji chemicznych, które można znaleźć w papierosach, produktach do parowania i tytoniu do żucia.

Czy mogę brać tabletkę i palić? Jak bardzo jest to niebezpieczne?

Czy Ty lub Twoja córka bierzecie tabletki i palicie? Słyszałeś, że istnieją zagrożenia i chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce.

Co dają tabletki na rzucanie palenia

Niezależnie od różnorodności metod leczenia, które ludzie mogą wykorzystać do rzucenia palenia, istnieją tylko dwie pigułki antynikotynowe na receptę, które nie zawierają nikotyny. Są to m.in. Zyban i Chantix. Inne dostępne leki zaliczane są do preparatów nikotynozastępczych i stosowane są przede wszystkim w celu przeniesienia uzależnienia od papierosów na preparat nikotynowy. Zyban, którego składnikiem aktywnym jest bupropion, jest zasadniczo lekiem przeciwdepresyjnym, który później okazał się mieć właściwości antagonisty nikotyny i od tego czasu jest stosowany jako lek na rzucenie palenia. Tymczasem Chantix, znany również jako wareniklina, jest częściowym antagonistą nikotyny i nowym dodatkiem do leków na rzucenie palenia.

Buopropion, substancja czynna w leku Zyban, jest antagonistą nikotyny. Oznacza to, że Zyban pomaga zmniejszyć zapotrzebowanie organizmu na nikotynę i (lub) głód. Uważa się, że ta tabletka, przyjmowana dwa razy dziennie przez 8-12 tygodni, pomaga w rzuceniu palenia w ciągu 8 dni od rozpoczęcia leczenia.

Zyban nie tylko zmniejsza głód nikotynowy, ale także łagodzi niektóre objawy odstawienia, w tym depresję, niepokój, a nawet krótkotrwały przyrost wagi. Ponad 15 procentowy sukces został zgłoszony przez palaczy rzucających palenie za pomocą tych tabletek. Zyban jest również popularnym antydepresantem preferowanym przez większość lekarzy, ponieważ w przeciwieństwie do większości tego typu tabletek nie powoduje dysfunkcji seksualnych.

Potrzebujesz pomocy co do tabletek na palenie?

Lekarze mogą również przepisać leki. Dostępne w naszym serwisie tabletki, mogą być przyjmowane przez 12 tygodni przez osoby powyżej 17 roku życia, które sprawiają, że palenie staje się mniej przyjemne i zmniejsza chęć palenia. Są to tabletki, które dla osoby powyżej 17 roku dają możliwość zmniejszenia pragnienia zapalenia papierosa, objawów odstawienia, a także w celu zwalczania przyrostu masy ciała, który może być wynikiem rzucenia palenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *